054-7000037:

קבלן מורשה

מחקרים מראים שרק 70% ממי שעוסק בקבלנות הוא בעל רישיון לכך. בפועל, מאוד משתלם להוציא רישיון קבלן מורשה. איך ניתן להפוך לקבלן מורשה, מה כוללת הפרוצדורה של רישום קבלנים, מה משמעות הסיווגים השונים?

רישום קבלנים

על פי חוק רישום קבלנים, יש לסווג את הקבלנים לפי ענפים, כאשר כל קבלן מורשה משתייך לענף מסוים בבנייה. אפשר לומר שמדובר במעין התמחות מקצועית בתחום מסוים, ועל פי רשם הקבלנים ישנם 32 ענפים שונים. החלוקה שמתבצעת היא לענפי משנה, ענפים ראשיים, וקיים מספר בן 3 ספרות, שמגדיר את הסוג. הסיווג קובע לקבלן אילו סוגי עבודות ניתן לבצע, והאם הוא יכול לבצע עבודות ממשלתיות. הסיווגים מחולקים למספר תתי תחומים בתחום הבנייה, ומאפשרים לקבלן לעסוק באותו תחום, למשל קבלן עבודות שלד, קבלן שיפוצים, קבלן חשמל, קבלן מים וכן הלאה.

המטרה של רישום קבלנים

המטרה של רישום הקבלנים היא למנוע מקבלנים שאינם מקצועיים לעסוק בעבודות שונות בתחום הקבלנות. רישום הקבלנים היא דרך של רשם הקבלנים לפקח על הנעשה, להבטיח בקרת איכות ללקוחות, ולתת מענה לתלונות הציבור. במידת הצורך, רשם הקבלנים יוכל להפעיל סנקציות, ולשלול את רישיונו של קבלן שפעל לא כחוק, ברשלנות, או גרם לנזק.

מי זכאי להירשם כקבלן מורשה דרך רשם הקבלנים?

על הקבלן לעמוד באחד מהתנאים הבאים, על מנת לזכות בתעודת הקבלן המורשה –

קבלנים בענף ראשי, קבלן בענף משני, מהנדסים או אדריכלים בעלי ניסיון של שנתיים, בוגר הנדסאי או טכנאי בעל רישיון של 4 שנים מתוך שמונה השנים האחרונות, מנהל עבודה עם 6 שנות ניסיון ב12 השנים האחרונות, בוגר בית ספר מקצועי בענף כלשהו.

על מה בוחני הבקשה מסתכלים?

כשהגשנו את הבקשה לקבלת רישיון קבלן, הוועדה תסתכל על מספר גורמים בכדי להכריע. תחילה, עלינו להציג את הניסיון הנדרש באותו תחום. כך למשל, אם אנחנו מבקשים רישיון קבלן שיפוצים, יש להוכיח ניסיון ורקע מתחום השיפוצים. קריטריון נוסף הוא התעודות הרלוונטיות, שמוכיחות את ההכשרה המקצועית. יש לעבור מבחנים מטעם רשם הקבלנים כדי לבחון את הידע המקצועי, בכדי לאמוד את הכישורים שלכם באותו תחום. פרמטר נוסף הוא תעודת עוסק מורשה, ולבסוף – יושר. כך למשל, אדם שביצע עבירה, או עסק בתחומים ללא רישיון מתאים, לא יוכל להגיש מועמדות.

במידה ואותו אדם פושט את הרגל, גם הוא לא יוכל להגיש מועמדות. בטרם הגשת המועמדות, יש לוודא שאתם אכן זכאיים לקבלת תעודת קבלן מורשה. בדיקה מקצועית של הזכאות שלכם תחסוך לכם סכומי כסף רבים, כאב ראש, ואת עוגמת הנפש של לקבל תשובה שלילית אחרי שכבר הגשתם את הבקשה.

קבלן מורשה זכאי למגוון הטבות, ולכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בתהליך רישום קבלנים, כדי להבטיח שתגישו את המסמכים הנכונים, ותקבלו את התעודה בהקדם.

מרחבי הרשת:
אינטרנט מהיר בתשתית סיבים אופטיים
חבילות אינטרנט ביתי מהיר
חבילות שיחות לחו"ל
מגדיל טווח אינטרנט wifi וויפי
פתרונות אינטרנט מהיר – עם בזק בינלאומי
גיבוי בענן לעסקים