054-7000037:

סורגים שקופים – יתרונות וחסרונות להגנת הבית

בשנים האחרונות נכנסו לשוק בסערה הסורגים השקופים. הסורגים השקופים, כשמם כן הם, מציעים הגנה בלי המראה האגרסיבי של הסורגים הקבועים הרגילים. במשך שנים, נמנעו משפחות רבות ואף עסקים, מלהתקין סורגים בגלל המראה שלהם שיוצר תחושת כלא או סגור. הסורגים הקבועים מונעים כניסת אור ופוגעים לעיתים במראה של הבית.

סורגים שקופים הם למעשה רצועות מחומר פלסטי איכותי מאוד ועמיד (מגיע מתחום המוצרים נגד אש ונגד כדורים), הם מותקנות לרוחב החלון או המפתח ומחוזקים גם ביניהם. הרצועות בעובי מספר מ"מ ורוחבם בסביבות ה10 ס"מ.

יתרונות עיקריים לשימוש בסורגים שקופים

  1. המראה המראה המראה – חדר או סלון מואר עם סורגים שקופים פשוט נראה הרבה יותר טוב, למעשה הסורג לא נראה כמעט ולא מורגש, ולמרות זאת שהוא קיים ונותן את הבטחון הדרוש. העיצוב המשתלב, כניסת האור שאינה נפגמת לחלוטין – הם יתרונות אדירים של הסורגים השקופים.
  2. בטחון ברמה הגבוהה – מבחינת בטחון של ילדים, נפילות או נושאים שכאלו – הסורג השקוף מספק הגנה מעולה. החומרים הם חזקים ביותר, ולמרות המראה המשתלב שלהם הם מספקים את ההגנה הטובה ביותר שאתם רוצים לתת לילדכם.
  3. תחזוקה אפסית – מדובר על חומר עמיד ביותר, ואם אתם קונים ממקום טוב אז החומר גם מצופה בציפוי נגד קרינת UV, כך שגם אין שינוי צבע – לא דורש צביעה, לא דורש תחזוקה כלל. מאוד נוח לנקות עם מטלית והמראה חוזר להיות משתלב לחלוטין.

חסרונות עיקריים לשימוש בסורגים שקופים

  1. מחיר הסורגים – המחיר של הסורגים יקר יחסית, למרות שהוא הולך ומוזל עם השנים, הם עדיין יותר יקרים בלפחות פי-2 מהסורגים הרגילים. המחיר יוצר מצב שלעיתים אנשים משתמשים בהם רק בחדרים או במקומות שבהם מאוד חשוב נושא האור והמראה, ובשאר הבית משתמשים בסורגים רגילים.
  2. ביטחון – למרות שחלק גדול מהחברות שמשווקות את הסורגים השקופים, טוענות ומוכיחות שיש לסורג השקוף תקנים זהים לאלו של הסורגים מברזל/פלדה, הם עדיין נחשבים פחות עמידים בפני פריצות וגנבים. שוב, הם מאוד עמידים וקשה לפרוץ לבית עם סורגים שקופים, אבל אולי המראה השקוף שלהם יוצר מצב שיש תחושה שקל יותר לפרוץ לבית עם סורגים שקופים מאשר בית עם סורגים קבועים.

לסיכום, לא סתם הפכו הסורגים השקופים לנפוצים מאוד היום בבתים רבים. במגדלי דירות גבוהים זה כבר סטנדרט מקובל מאוד ויש אפילו קבלנים שמספקים את הדירות עם סורגים שקופים מראש. המחיר הגבוה הולך ויורד, אבל כבר היום זה אפשרי ונגיש ומאוד מומלץ.