054-7000037:

נכסים מסחריים למכירה – איך למצוא נכס המתאים לצרכים שלכם?

אנשים רבים שחסכו קצת כסף בצד מתחילים לחשוב כעת בכיוון של השקעת הכסף ברכישת נכס נדל"ן כזה או אחר ויצירת הכנסה פסיבית ממנו. כאשר אנו באים לבחור נכס נדל"ן יש כל כך הרבה פרמטרים שיש לבדוק ולהתחשב בהם אולם לרוב אנשים מסתכלים על מחיר הנכס או על המיקום שלו והמחשבה הכללית האם יהיה לו ביקוש. סוג הנכס: נכס מסחרי או נכס למגורים, גם כן צריכים להיות פרמטרים המשפיעים מאוד על ההחלטה, גובה, התשואה החודשית, רמת הביקוש, בדיקות האוכלוסייה בסביבה, האם הנכס צפוי להעלות את ערכו בשל תשתיות חדשות באזור? ועוד.

מהם נכסים מסחריים?

נכסים מסחריים למכירה יהיו נכסים המוגדרים לשימוש עסקי או מסחרי. כלומר, כל עסק שמטרתו היא לשימוש עסקי ומסחרי ייחשב כנכס מסחרי בהגדרתו. השימוש בנכס כמו גם הגדרתו, זכויות וחובותיו יושפעו מסוג הנכס שהוא והעניינים המשפטיים לגביו. חנויות, משרדים, מפעלים, מבני תעשייה שונים, חניונים ואפילו דירה למגורים שהוסבה להיות משרד או קליניקה רפואית או לצורך עסקי אחר – נחשבים לנכסים מסחריים.

האם כדאי להשקיע בנכסים מסחריים או בנדל"ן למגורים?

יש אומרים שנכסים מסחריים הוא תחום קשה יותר מנדל"ן למגורים. הסיבה לכך היא שלרוב המשקיעים אין ידע ניכר בנדל"ן, בהשקעות חכמות ולעתים גם לא ידע פיננסי נרחב בהתנהלות עם כסף, תשואות וכד'. נכסים מסחריים מצריכים מאתנו לעבוד מול אנשי עסקים אחרים בדרך כלל והשכרת הנכס למטרות עסקיות. משום כך מדובר בקהל יעד שמצד אחד קשה יותר להתנהל מולו ומצד שני הוא בדרך כלל עמיד יותר. כמו כן התשואה מנכסים מסחריים לרוב גבוהה יותר מזו של מגורים. אם אתם לא מרגישים בטוח לבדוק נכסים מסחריים למכירה בעצמכם היצמדו לחברת נדל"ן מקצועית ומצליחה.

מהי מטרת השימוש בנכס? השקעה או שימוש עסקי?

כאשר אתם באים לבחור נכס מסחרי להשקעה חשוב להגדיר עם עצמכם את מטרות השימוש שלכם בנכס. כך למשל: האם הנכס מיועד להשקעה וליצירת רווח או מיועד לשימוש עסקי עבור אחד העסקים שלכם?

ההגדרה של מטרות הנכס ישפיעו במידה רבה על קבלת ההחלטה האם כדאי לרכוש נכס כזה או אחר. לדוגמה: כאשר מדובר בנכס לשימוש עסקי: אתם רוצים לוודא שיש מספיק תנועה של אנשים באזור, שההגעה לנכס נוחה, שיש חניות באזור, שקהל היעד של הנכס שלכם יכול להימצא במקום ועוד. כאשר מדובר בנכס למטרות השקעה כל שיעניין אתכם הוא למצוא שוכר טוב שימשיך אתכם לאורך זמן רב וישלם את הסכום שאתם מבקשים בהתאם לממוצע השכירות המקובל לנכסים דומים באותו אזור.

לסיכום; רכישת נכסים מסחריים מצריכה מעט יותר ניסיון וצריך לקבל החלטה בקפידה לגבי השקעה בנכסים אלו, אולם לרוב מדובר בנכסים שישיגו תשואה גבוהה יותר מאשר נכסים למגורים. למדו עוד אודות הנושא ו/או היצמדו לחברת נדלן מקצועית להתייעצות נוספת מאנשים שעוסקים בתחום מדי יום.