054-7000037:

נחלה במושב כהזדמנות עסקית

שוק הנדל"ן בארץ עבר שינויים רבים בשנים האחרונות, מצד אחד קמים פרויקטים חדשים רבים ומצד שני המחירים לא מפסיקים לעלות, הביקוש עולה, הממשלה מנסה להוציא חוקים שיעזור לאזרחים ברכישת דירה ועוד. בימינו כל בר דעת מבין ששווה לו לרכוש פיסת נדל"ן – בין אם למגורים ובין אם נדל"ן להשקעה.


רכישת נדל"ן להשקעה

אחד הטרנדים החמים בקרב אלו שרוכשים נדל"ן להשקעה היא להשקיע בחברת נדל"ן הנסחרת בשוק הציבורי. כל שעליכם להשקיע היא לרכוש מניות והחברה עצמה קונה, מחזיקה ומתפעלת את כלל הנכסים שלה, אשר פזורים ברחבי הארץ. בשיטה זו אתם תהיו מעורבים בבנייני מגורים בחולון ובחיפה, משרדים להשכרה בקיסריה, שטחים חקלאים בבנימינה וכיו"ב. החברה עצמה היא זו שמנהלת את הנכסים והיא זו שדואגת לשמירה על ערכן ולרכישה של נכסים נוספים.

הדרך הנוספת היא לרכוש את הנדל"ן להשקעה בעצמכם – לרוב אנשי השוק הפרטי יעדיפו לרכוש דירות להשקעה כשהרווחים מגיעים משכר הדירה שמשלמים הדיירים. בדרך זו אתם יודעים בדיוק היכן אתם עומדים ותמיד יש לכם משהו מוחשי ביד.

 

רכישת דירת מגורים

בין אם מדובר בדירות חדשות או דירות יד שנייה, בין אם תגורו בהן או שהן להשקעה, רכישת דירה היא אחת ההשקעות הנבונות שאתם יכולים לעשות, אם יש לכם את הממון לכך.

 דירות חדשות הן דירות שנבנו במשך תקופת זמן מסוימת ועם סיום הבניה נכנסים דיירים בפעם הראשונה לדירה החדשה שלהם. בהרבה מקרים דירות אלו מגיעות עם אחריות וטיפולים במקרה הצורך. דירות אלו עולות יותר מדירות משומשות אך אינן צריכות שיפוץ. רכישת דירה חדשה מתבצעת חברה העוסקת בתחום או מול קבלן שבונה את הדירה. מאחר ורכישת דירה הפכה בשנים האחרונות לפעולה בלתי אפשרית אצל מרבית מהתושבים ישנם מספר דרכים המאפשרות לאנשים לרכוש דירות בתנאים שונים, בהנחות ובפריסות תשלומים נרחבים – קבוצות רכישה, רכישת דירה "על הנייר" וכיו"ב.

אחת השיטות להתגבר על היוקר של דירות חדשות היא לרכוש דירה יד שנייה. דירה יד שנייה היא דירה שקיימת כבר מספר שנים, ברוב המקרים אנשים גרו בה תקופה מסוימת. רכישת דירה יד שנייה מתבצעת מול אדם פרטי או מתווך. היתרון המשמעותי ברכישת דירה יד שנייה הוא המחיר שמין הסתם הוא מחיר זול יותר מאשר רכישת דירה חדשה. בהרבה מקרים דירות אלו דורשות שיפוץ קליל של צביעה, החלפת משקופים ודלתות ובעיקר עיצוב חדש המותאם אישית לפי רצון הדיירים החדשים.

 השקעה בנדל"ן

השקעה בנדל"ן היא החלטה משמעותית שיכולה להיות רווחית מאד לאלו מכם שישחק המזל. נדל"ן הוא מוצר שתמיד יהיה לו ביקוש –אך התשואה ממנו תלויה במחירים ובשינויים רבים במשק. לתחום זה חשוב להיכנס עם כמה שיותר ידע על מנת למנוע טעויות היכולות לגרום לגרירה של חובות, קנסות והפסדים קשים של כספים.