054-7000037:

מה היא עלות בניית בית פרטי?

בעבר בית פרטי היה נחשב רק לעשירים בלבד, בתים פרטיים היו נחלתם של בעלי הממון וחלומם של כל השאר. היום יותר ויותר זוגות ובעלי משפחות בגלים את האפשרויות שניתן לבנות או לקנות בית פרטי במחיר של דירה במרכז הארץ. עלות בניית בית פרטי יכולה להיות גבוהה ויכולה להיות משתלמת, השאלה היא איך עושים את תכנון העבודה ומה המיקום הגאוגרפי.

בשנים האחרונות ניתן לראות עליה חדה בבניית בתים פרטיים בארץ, הסיבה העיקרית היא הרחבת השטחים הגאוגרפים שזוגות ומשפחות צעירות מוכנים להתרחק מהמרכז. בתים פרטיים שנבנים בפריפריות, במושבים או קיבוצים יכולים להגיע לתוצאות בנייה מרשימות ואיכותיות בתקציב נמוך מאשר אלו הבונים על חלקות בערי המרכז במיוחד בגוש דן והסביבה. יישובים וקיבוצים בצפון ובדרום מתבססים על בניית בתים פרטיים ובחלקם ניתן לרכוש שטחי הרחבה המוצעים לבנים שבים וגם לא מעט מיישובים אלו מציעים לציבור הרחב לבוא ולבנות בשטחם.

מה צריך לדעת על בניית בית פרטי?

התהליך של בניית בית פרטי הינו תהליך ארוך ומורכב למי שעובר אותו בפעם הראשונה. ישנם גופים רבים שצרים לקבל מהם הוראות בניה כמו מהנדס הרשות או הקיבוץ, תשלומי אגרות, היתרים, תקנים, קבלנים, ספקים אנשי מקצוע שונים ועוד רבים. התהליך שמורכב מכל כך הרבה גורמים עלול לא פעם להכניס את בעלי הנכס שנמצאים בשלבי הבנייה ללחץ ולפעמים אפילו ללחץ משתק שבעקבותיו הם מתחילים לשפוך כספים מבלי לשים לב או מבלי לעשות חושבים תחילה.

מומלץ להיעזר במומחים כשבונים בית פרטי

לכולם הרי ברור שאין אפשרות לבנות בית ללא אדריכל, הוא מתכנן את הבית הוא אחראי על חתימות מול הרשויות והוא זה שמעביר את התכניות לאנשי הביצוע. בליווי של אדריכל שיעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר מומלץ להתלוות בכל התהליך הזה במומחים שילוו אתכם לאורך הדרך מבחינה תקציבית, יעזרו לכם למצוא אנשי מקצוע אמינים ואיכותיים ויתנהלו עבורכם מול הרשויות והדרישות הקיימות. עלות בניית בית פרטי היא אחת העלויות המשמעותיות ביותר שאנחנו משקיעים במהלך חיינו וצריך לעשות זאת נכון.

עוד משהו שיעניין אותך:
שי פניני
לשכת עורכי הדין בישראל
משרד עורכי דין שי פניני