054-7000037:

לנהל חצר במושב זה לא כזה פשוט

החלום על חיים במושב הוא בין היתר גם חלום על חצר יפה, גדולה, מלאה בעצי פרי, גידול ירקות ודשא שהילדים יכולים לשחק בו, זה אמנם חלום ששווה להגשים אותו ללא ספק רק שאחרי ההגשמה צריך לקחת בחשבון שאחזקה וניהול של חצר שכזו היא משימה בלתי פוסקת ולא פשוטה בכלל, אך למרות הכל שווה כל מאמץ.

משימות תחזוקה בחצר

  1. תחזוק הדשא – אם דשא הוא חלק מהחצר שלכם אז הרי שהתחזוק שלו מצריך מכם כיסוח באופן שבועי, אחת לחודש הוצאת עשבים שגדלו בתוכו, אחת לשנה בעונת המעבר בין החורף לקיץ מומלץ לעודד את הצמיחה המחודשת על ידי דשנים מיוחדים וכמובן בחודשי הקיץ ובימים החמים של החורף השקייה בלתי פוסקת כי דשא אוהב המון מים.
  2. תחזוק העצים – עצי פרי מצריכים תחזוק תמידי, כדי שהם ימשיכו לתת פירות גדולים ועסיסיים יש לדשן אותם בתקופה הנכונה עם חומרים מתאימים, יש לחתוך את הענפים שלהם בצורה נכונה כדי לתת חוזק לענפים האחרים שאמורים להביא את הפרי ושהם קטנים יש גם לצבוע את החלקים החשופים שלהם בגזע בלבן כדי למנוע פגיעה מהשמש, מלבד זה השקיה נכונה בחודשי הקיץ.
  3. תחזוק התשתיות השקיה – כדי להעביר מים לעצים ולדשא ולשאר הצמחים בגינה יש לפרוס באופן תת קרקעי תשתיות של צנרת השקיה, צנרת זו לעיתים נקרעת, נפגמת או מתבלה ומים מתחילים לזרום חופשי, בחלק מהמקרים רואים את זה מיד בחלק אחר צריך פשוט להשים לב לצריכת המים ולהבין לבד שמשהו לא תקין.
  4. ניקיון החצר – כדי שהחצר תמיד תישאר יפה יש לנקות אותה באופן תמידי, העלים שנושרים מהעצים, ענפים שנשברים, ציפורים שעושות צרכים על כל עבר כל אלו גורמים למראה מוזנח אבל הכי חשוב שכל אלו גם מספקים מקומות מסתור לנחשים וכדי להימנע מכך חשוב להקפיד ולנקות את החצר באופן תמידי במיוחד בחודשי הקיץ כדי להרחיק את הסכנות ולא לאפשר לנחשים ולמזיקים אחרים למצוא מסתור באמצע החצר.