054-7000037:

כך תמצאו נחלה למכירה באזור מבוקש

רכישת נחלה במושב היא משאת נפשם של רבים. יש מי  שתכלית חיפושיהם אחר נחלה ומטרתם היא לרכוש נכס למגורים, בעוד אחרים רוצים לרכוש אותו כדי להשכירו ולהשיא לעצמם תשואה נאה.

ראשית ועיקר- כאשר מתחילים לחפש נחלה למכירה חשוב לדעת כי מדובר בקרקע השייכת למדינה ומוחכרת לרוכשים, בהמשך כמה טיפים חשובים שיש לקחת בטרם רוכשים נחלה.

כיצד לבצע רכישת נחלה מושכלת?

  1. תנאי הכרחי לרכישתה של נחלה למכירה היא לוודא, האם הקרקע מצויה במקום שבו מתירה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לקיים עסק ופעילות שאינם חקלאיים, כגון: הקמת מבנה תעשייה, צימר, יחידות דיור ועוד.
  2. חשוב שתגדירו לעצמכם את מטרת הרכישה: האם אתם מתכוונים לרכוש אותה עבורכם כדי לנהל עליה אורח חיים חקלאי או שאתם מתכוונים לרכוש נכס ולהשביחו כדי להאמיר את ערכו.
  3. חשוב לברר ולוודא האם לנחלה המיועדת יש בעלים יחיד, הואיל וניתן לרשום את הנחלה רק על שמו של אדם יחיד.
  4. חשוב לברר ולוודא האם במושב (רוב הנחלות נמצאות ומוצעות למכירה במושבים) קיימת ועדת קבלה. גם אם יש לכם די כסף לרכישת הנחלה, ייתכן כי ועדת הקבלה לא תאשר את קבלתכם מכל טעם שהוא.
  5. רצוי לברר מה הוא אופיו של המושב והאם אתם מסוגלים להתאים עצמכם לאורח החיים ולאווירה שבו, האם האופי מתאים לכם בכלל, האם ניתן לשמור בו על פרטיות ועוד.

חשיבות השירות של סוכן נדל"ן

על מנת להתוודע אל מכלול הפרטים והשיקולים הרלוונטיים לרכישת נחלה למכירה באזור אטרקטיבי ומבוקש, מומלץ להסתייע בשירותיו המקצועיים של סוכן נדל"ן המכיר היטב את שוק הנדל"ן, את המגמות הרווחות בו, את אזורי הביקוש החמים ועוד.

סוכן נדל"ן יאתר עבורכם נחלות אופציונאליות לרכישה על פי שיקולים שונים שחשובים לכם כגון: קרבה לים, סביבה סוציו אקונומית מבוקשת, קרבה וזמינות של שירותים נדרשים וחיוניים ועוד.
חשוב להנחות את הסוכן לחיפוש נחלות בטווח מחירים שאתם יכולים לעמוד בו.

על מנת להגיע אל השקט ואל הנחלה (תרתי משמע) חשוב לבצע את כל פעולות הבדיקה באמצעות בעל מקצוע המאומן ומיומן באיתור נחלות למכירה. התשלום עבור שירותיו עשוי להיות שולי ואף זניח ביחס לתועלת הרבה שהוא צפוי להועיל לכם, כאשר יאתר עבורכם נחלה במקום שבו תוכלו להגשים חלום ולהיות בעליה של נחלה.

עוד משהו שיעניין אותך:
שי פניני
לשכת עורכי הדין
עו"ד שי פניני
עריכת דין – ויקיפדיה

שי פניני – משרד עורכי דין