054-7000037:

חשיבות עו"ד מקרקעין

כל עסקה שקשורה בתחום הנדל"ן מצריכה מעורבות של עורך דין מקצועי. שוק הנדל"ן זוכה לתנופה משמעותית, עלייה במחירים, עלייה בהיצע ובביקוש. בשנים האחרונות תחום הנדל"ן גועש וזוכה לכותרות באופן יום יומי. אז מה חשוב לדעת על עולם הנדל"ן? וממה כדאי להיזהר? בישראל, נבנות אלפי יחידות דיור במאות פרויקטים בפריסה ארצית. הנדל"ן הפך לנכס מניב ויוקרתי אשר רבים מעדיפים לא למכור ולחכות שהמחיר יעלה עוד ועוד. השינויים בתחום זה משפיעים ישירות על הציבור הרחב וגורם לעלייה בצורך לעורכי דין בתחום הנדל"ן.

עורך דין מקרקעין מקצועי

היום, כל עסקת מכירה או רכישה של דירה או נדל"ן אחר מחייבות חתימה של עו"ד על הטפסים והניירת. בנוסף לכך, לעו"ד יש תפקיד נוסף, עליו לנהל את כל התהליך, לוודא תקינות ובאופן כללי לעשות את העסקה חוקית וללא מרכיבים נלווים לא צפויים,  לוודא שהעסקה כשרה, להוציא אסמכתות, קבלות, חריגות, קנסות, ענייני מיסוי וכדומה. בין עורכי הדין הרבים, במקרים של נדל"ן נדרש ליווי או יעוץ של עורך דין המתמחה באופן ספציפי לתחום זה כגון עו"ד מקרקעין, עו"ד נדלן, נוטריון וכדומה. רכישת דירה היא עסק מורכב, הסכום הלא קטן שצריך להוציא, התהליך הלא מוכר, מושגים ראשוניים והתעסקות עם תחום פחות מובן ומוכר. כל אלו הביאו את עסקת הדירה להיות מורכבת המחייבת ליווי של איש מקצוע. מאחר ומדובר בעסקה מורכבת לא נרצה לסכן את הסכום שהשקענו או לסכן את העסקה – פה בדיוק נכנס העורך דין המלווה אתכם. נושא חשוב שאסור לשכוח, הוא כל נושא המיקום הגיאוגרפי. כל בחירה של עו"ד צריכה גם לקחת בחשבון את המיקום של הלקוח והמיקום של אותו עורך דין. כך למשל, אם הלקוח גר באזור הצפוני של ישראל אז מומלץ לנסות ולקבל שירות של עורך דין מקרקעין בחיפה והסביבה. אם הלקוח מתגורר במרכז אז עדיף למצוא עורך דין נדל"ן באזור תל אביב והמרכז וכן הלאה

טיפים לקראת עסקה בנדל"ן

  1. הטיפ הראשון שנזכיר כאן הוא הטיפ שחזרנו עליו מספר פעמים במהלך המאמר – חשוב ביותר להיעזר בעורך דין מקצועי בתחום.
  2. יש לבחון את טיב הנכס – נסו לראות את הדירה בעצמכם, אם יש באפשרותכם להזמין איש מקצוע כגון שמאי, קבלן, מנהל עבודה וכדומה היכולים לתת חוות דעת מקצועית עשו זאת.
  3. אם מדובר ברכישת דירה משומשת חשוב לבדוק שאין עיקולים על הנכס, שעבודים על הנכס ושהנכס אכן בבעלות המוכר (או איש מטעמו).
  4. הוספת סעיפים בחוזה – נסו להוסיף סעיפים לטובתכם בחוזה העסקה או לחילופין להוסיף סעיפי ביטיחות לטובתכם.
  5. הוספת פרטים נילווים כגון מרפסת, חניה, מקלט וכדומה.
  6. נסו להסתכל על הדירה מבחוץ, איפה ארון החשמל המרכזי, איפה הארון של החיבור לאינטרנט, האם יש גינות ציבוריות, גני ילדים, אירועים בשכונה וכדומה.
  7. שאלו את בעלי הדירה מדוע הם מוכרים את הדירה ונסו להבין מהי הסיבה האמיתית למכירת הדירה.

לסיכום

כל עסקה של נדל"ן, שטח אדמה, דירה, משרד וכדומה מחייבת חתימה של עורך דין מוסמך. אם ברצונכם לעשות עסקה "בראש שקט" מבלי להיות מופתעים בשלב עתידי חשוב להיעזר באיש מקצוע מתחילת התהליך, זאת על מנת שיהיה מרווח זמן המאפשר בדיקות מקיפות, חתימות על מסמכים, אסמכתות ועוד. עוד משהו שיעניין אותך: יורם קראוס יורם קראוס – כרטיס ביקור