054-7000037:

השקעות בנדל"ן בישראל

שוק הנדל"ן הישראלי פורח ככל שהוא מגלה את האפשרויות הגלומות בנדל"ן ומנסה למצוא מענה לביקוש ההולך וגובר לדיור ולנכסים מניבים למטרות שונות. בשנים האחרונות התגלה תחום שאינו מנוצל עדיין עד תום ואשר למצוא בו מציאות נדל"ן מצוינות במחירים טובים ואטרקטיביים עדיין, בין אם לשימוש אישי ובין אם כהשקעה בנדל"ן מניב. המושבים והאזורים הכפריים של ישראל מפותחים כיום במידה רבה מאשר בעבר, והם הפכו להיות אבן שואבת אמתית למחפשים מציאות נדל"ן שמבינים עניין בטווח הארוך האזורים האלה צפויים להיות בין היקרים בארץ, כפי שמוכיחים כבר לא מעט אזורים כפריים ומושבים שכאלה, בעיקר באזור המרכז. יש עדיין לא מעט אזורים כפריים כאלה שהמחירים בהם טרם עלו וכדאי מאוד לנצל זאת ולהשקיע בהם.

השקעה באזור כפרי לפי אזורים

נחלות באזורים כפריים מתחלקות בגדול לשני חלקים – מושבים שבהם בתים בנויים על שטחים גדולים שהיו פעם שטחי חקלאות וקיבלו היתרים, ושטחים שמיועדים לפיתוח ובנייה של הרחבות קהילתיות, או יישובים כפריים חדשים לגמרי שמוקמים בצורת מושב אך לא מאוגדים ככאלה. מה שהופך אותם לאטרקטיביים ומקפיץ את הביקוש להם הוא הנגישות החדשה שלהם. כביש שש והתפתחות מערכת התחבורה בציבורית, בעיקר הרכבת, מקרבת למרכז מאוד בעלי רכב פרטי ומשתמשים בתחבורה ציבורית, היא הופכת לאטרקטיביים אזורים שבאופן מסורתי נחשבו למבוקשים פחות בגלל ריחוקם כמו הנגב והגליל ואפילו הגולן. היתרונות של אזורים אלה ברורים: מרחבים פתוחים בעיקר בדרום, שמחירם זול מיוחד והם טומנים בחובם אפשרויות רבות.

קניית נכס בנוי במושב

אנשים רבים קונים נכס בנוי במושבים ויקים שהופכים יוקרתיים רק כדי להרוס אותם ולבנות חדש את בית חלומותיהם. בגלל שטחם הגדול אין כמעט הגבלות על מה שאפשר להוסיף להם ולהפוך אותם לנכס יוקרתי באמת. להפך אפילו, אם הבית אינו כולל מתקנים שעלולים לגרום להפרעה לשכנים זה אפילו רצוי בעיני התושבים משום שזה מעלה את ערך הנכסים שלהם. במקרה שירצו או יצטרכו למכור זה יהיה במחיר יקר הרבה יותר. בעלי בתים במושבים יודעים שהביקוש לנכס כפרי גובר, ולכן המחירים עולים בהדרגה. סיבה נוספת לנסות לנצל זאת בהקדם.

קניית שטח ופיתוחו

דרך נוספת להשקיע בנדל"ן כפרי היא לאתר אזורים שבהם קיימות תכניות פיתוח והפשרת קרקע חקלאית לבנייה, כך שתופסים אותם בזמן לפני עליית המחירים הגדולה והביקוש הצפוי. כדי לאתר קרקע כזאת חייבים להיעזר במומחים לחוקי הקרקעות ולסיכויי ההפשרה, משום שמוכרים לא מעט מקרים של אנשים שהתפתו למוכרי קרקעות שלא היה מאחוריהן שום היתר חוקי לבנייה. זה לא אומר שבטווח הארוך לא תהיה הפשרה כזאת, אבל חייבים להתייעץ עם בעלי עניין וידע בתחום ובאזור בפרט כדי להבין מהו הצפי פיתוח כזה ובמה זה כרוך. קרקע פנויה כזאת המופשרת לבנייה מאפשרת לכם להקים נכס מניב שכזה לשנים רבות, שערכו יעלה בוודאות.

עוד משהו שיעניין אותך:
שי פניני
לשכת עורכי הדין
עו"ד שי פניני
עריכת דין – ויקיפדיה

שי פניני – משרד עורכי דין