054-7000037:

השקעה בקרקע חקלאית – איך מתחילים

רובנו נוהגים להשתהות ולקחת את הזמן לפני ביצוע מהלך כה חשוב ומכריע כמו רכישת קרקע חקלאית בישראל. הדבר טבעי לגמרי, ואין ספק שחשוב מאד לבדוק את כל האפשרויות שיש לשוק להציע, וזאת על מנת להשיג את העסקה הטובה ביותר שניתן להשיג.

אז איך בכלל מתחילים? ראשית, חפשו את המיקום או הלוקיישן המתאים ביותר. בין אם אתם קונים מגרשים על מנת למכור אותם בעתיד בסכום גבוה יותר ולהרוויח כתוצאה מכך, ובין אם אתם מעוניינים לרכוש קרקע שעליה תבנו את בית חלומותיכם עבורכם ועבור משפחתכם, המיקום חייב להיות מיקום שיתאים לכם.

אף אחד לא רוצה לקנות מגרש באיזור נידח ומרוחק שהאוכלוסייה בו נחשלת, ולכן לפני שאתם מתחילים לעיין בהצעות של מגרשים למכירה, כדאי שתקבעו לעצמכם סטנדרטים בסיסיים שעליהם לא תתפשרו.

אז נכון, זה אף פעם לא קל למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים ויכול להיות שבסופו של דבר מוכרחים להתגמש במידה כזו או אחרת, אבל מיקומם של מגרשים למכירה הוא קריטי ואין שום סיבה להתפשר עליו.

טיפים למציאת קרקע חקלאית פוטנציאלית להשקעה

במידה ואתם מעוניינים לרכוש קרקע בישראל, קרקע משלכם עליה תוכלו לבנות נכס או להשתמש בה כהשקעה לעתיד, הנה מספר טיפים נוספים שכדאי לדעת.

איתור: חיפוש של קרקע חקלאית במיקום טוב הוא לא דבר פשוט כלל וכלל. צריך לדעת היכן לחפש, ואיך לחפש. חיפוש הקרקע מתחיל בבדיקה מקיפה בעשרות מאגרי מידע, רובם אינטרנטיים. הרעיון הוא לדלות מספר אופציות של קרקעות להשקעה מהם בסופו של דבר תבחרו את המתאימה לכם ביותר.

בדיקת הקרקע: מצאתם מספר קרקעות שעשויות להתאים לכם? מצוין. כעת הגיע השלב בו עליכם לבדוק כל אחת מהן לפרטי פרטים בכדי ולראות איזו מהן הכי נראית לכם מבחינת המיקום, המחיר, הסביבה וסיכויי ההפשרה שלה.

בעת רכישת קרקע חקלאית חובה לבדוק את הדברים הבאים:

רישום הנכס: וודאו כי הקרקע נרשמת על שמכם בטאבו כקרקע פרטית שלכם וכי ניתן לממש אותה בכל שלב (גם לפני ההפשרה).

אישורי בנייה: כשמדובר בקרקע להשקעה לרוב השלב בו נמצא הפרויקט הוא השלב שלפני קבלת אישור הבנייה. במידה וחברה כלשהי מבטיחה לכם קרקע מאושרת לבנייה, בקשו לראות אישורים אלו ותבדקו אותם.

לאחר בדיקת הנתונים הנ"ל לגבי כל אחת מהקרקעות שריכזתם קודם לכן עלולה להישאר לכם התלבטות קטנה באיזו קרקע לבחור באופו סופי, אך רק על ידי חיפוש בצורה מסודרת שכזו תוכלו לבצע את רכישת הנכס בראש שקט ורגוע.

מעוניינים להתחיל לחפש? לכניסה למאגר קרקעות להשקעה בישראל לחצו כאן