054-7000037:

איזו עיר בשרון מובילה ואיך קשור לזה אמיר יקותיאל

רעננה על מעצמות ההיטק שבה, הוד השרון עם הפריחה המחודשת או אולי דווקא הרצליה עם אזור התעשייה שוקק החיים שלה. איזו עיר בשרון מובילה בתחום המשרדים והעסקים?

בלב אזור התעשיה ברעננה בסמוך לחברות הענק ולעורקי תנועה ראשיים בונה חברת א.מ.י יקותיאל של היזם אמיר יקותיאל את פרויקט מרכז העסקים החדש של רעננה. הפרויקט תוכנן ועוצב ברמה יוקרתית ואיכותית. המרכז, העתיד להשתרע על כ-26000 מ"ר מתוכנן בקפדנות לעידוד אינטרקציה בין אישית אשר הופכת את הפרויקט לבית אידיאלי עבור קהילת העסקים הבינוניים והקטנים של העיר. השינוי המורגש ברעננה הינו חלק מתמהיל העסקים של העיר אשר עבר שינוי בעשרים השנים האחרונות מתעשייה זעירה למעצמות הייטק אדירות (לפחות בקנה מידה ישראלי) פיתוח של אזור התעשיה של העיר הפך לחוד החנית בהפיכתה של רעננה למוקד עסקים בשרון

הרצליה חוזרת

אחרי תקופת כהונתו של אלי לנדאו כראש עיריית הרצליה רבים ניבאו כי העיר תיפול ולא תחזיק מעמד מול שאר ערי השרון. הפיתוח האדיר של התעשיה שהביא עימו לנדאו והעוצמה האדירה שתפסה הרצליה היו לצנינים בעיני המלעיזים. אלא שראש העירייה שהחליפה אותו, יעל גרמן, הצליחה לשמור על הגחלת ולמרות אפיזודה לא ברורה בדמות רחוב סוקולוב בעיר שעד היום מתקשים להבין את הסיבה לשמה הוא נבנה בצורה המוזרה הנוכחית, היא פיתחה את אזורי המסחר של העיר, הפכה את הפארק לגולת הכותרת ומשכה אליה תושבים רבים שהצליחו לעלות ברמת החיים. גם למחליפה, פדלון, ניבאו שחורות, אלא שהוא , עם ניסיונו האדיר שצבר בעירייה, אחרי שהתאפס על התנופה מצליח להשאיר את הרצליה ברמה גבוהה במיוחד בתחום של משרדים ועסקים. הפיתוח שממשיך להיות מואץ בכל חלקי העיר יחד עם הבניה באור המכללה הבינתחומית והנופך המיוחד שנותנים הסטודנטים מהמכללה לעיר משאירים את הרצליה בפיסגת ערי השרון.

הוד השרון מתייצבת

כבר כעשר שנים אחד הנופים שחוזרים על עצמם בהוד השרון הוא נוף המנופים, יזמים רבים, בהם גם אמיר יקותיאל החליטו להפוך את הוד השרון למובילת הנדלן הארצית. אלא שתחושה של שובע שנחתה בשנים האחרונות יחד עם החלטה של העירייה להאט את תנופת הבניה גרמה להוד השרון לדשדש מעט במקום. בחודשים האחרונים החל גל חדש של אישורים והתחלות בניה למבנים רבים בעיר ואחד מהם אמור להיות הביזנס סנטר של אמיר יקותיאל שאמור להיפתח בחודשים הקרובים בעיר. עבור תושבי הוד השרון הביזנס סנטר מבשר את המהפכה לה ייחלו שנים רביות. לא עוד פקקי ענק בדרך לעבודה בתל אביב, לא עוד שעות רבות של המתנה באוטו בדרך חזרה מהעבודה, מעכשיו העבודה נמצאת ליד הבית. מדובר במשרדים שהם גולת הכותרת מבחינת תכנון משרדים בארץ ולא נופלים משום בניין משרדים מהודר שנפתח בחודשים האחרונים בתל אביב.